ulepszacz życia kilka srok za ogon

Ulepszacze życia #1 – Podcasty i komiksy

Hej! Dzień dobry, cześć i czołem! Dzisiaj polecam. Polecam fajne linki, bo jakoś nie mam pomysłu o czym by tu napisać o Szwecji (bo przecież nie będę pisać o beznadziejnych kierowcach), a bardzo się chcę do was odezwać bo znów mnie długo nie było.

Mam nadzieję, że moje małe ulepszacze życia – czyli po prostu moje polecajki wam się spodobają.

Nie wiem jak was, ale mnie upały wykańczają – a dokładniej nie same upały, ale fakt, że w pracy zapierdziel i ciągle siedzę w jakiejś piwnicy na pomiarach zamiast się smażyć na słońcu, a w najgorszym wypadku chłodzić w Morzu Północnym lub innym jeziorze… Dodatkowo mnóstwo pomysłów na godzinę i jak zwykle za mało czasu i energii by je wszystkie zrealizować – wieczory i weekendy są jednak za krótkie na te wypady pod namiot, ścianki, jogi, gotowanie, uczenie się szwedzkiego, bieganie, a przede wszystkim blogowanie, które mi ostatnio tak marnie idzie. Tyle by się chciało… I tyle planów i pomysłów na minutę… Na pewno to znacie. Ja jestem szczęśliwa jak uda mi się wyrobić jakieś 50% planów na dany wieczór.

Reasumując: nie mogę się już doczekać wakacji. I myślę ile w te wakacje zrobię (tak wiem, że pewnie pozostanę dalej przy maksymalnie 50%, ale pozwólcie mi trochę pobujać w obłokach)! A w międzyczasie umilam sobie czas miłymi rzeczami. A oto one:

Ulepszacz 1 – Wyrwane z kontekstu

Na pierwszy ogień lecą największe bzdury z kościoła, czyli post Asi o dobrym jeżu Anaszpanie – KLIK. Kto ani razu nie przekręcił słów kolędy czy innej pieśni kościelnej niech pierwszy rzuci kamień!

Moim ulubieńcem zdecydowanie jest kwota 30 serników, za które został sprzedany Jezus.

To, że Maryja była u Boga z wizytą to chyba klasyka gatunku…

A jakie są Wasze ulubione teksty?

zabawne teksty kościelne

Z moich dziecięcych logicznych prób zrozumienia niezrozumiałych tekstów przypominam sobie w tej chwili tylko Budkę Suflera: bo do tęga trzeba dwojgaaaa… Jako że jedna osoba to taka bardzo tęga chyba jednak nie może być.

Ulpeszacz 2 – The School of Greatness

Mój ulubiony w obecnej chwili podcast o chwytliwym tytule “The School of Greatness”, dużo lania wody i coachingowych bzdur, czyli coś co po prostu szczerze uwielbiam! Naprawdę! I coś co naprawdę staram się wdrożyć w życie. Lewis Howes prowadzi rozmowy z różnego rodzaju celebrytami – sportowcami, aktorami, muzykami, ludźmi biznesu oraz nauki. Wszelkiego rodzaju tematy, zawsze bardzo życiowe. Szczerze polecam.

Moje ulubione to chyba jak na razie:

  • Rozmowa z Esther Perel o “Sexual Desire and Successful Relationships in the Modern World” – KLIK. Bo można przeżyć wspaniałą historię miłosną z wieloma osobami, ale życie zbudować można tylko z kilkoma.
  • Rozmowa z Chrisem Lee o “How to Set Boundaries to Build Thriving Relationships” – KLIK. Bo żadna relacja nie może trwać, jeśli nie wyznaczymy jej jasnych granic – przy braku granic rodzi się frustracja i zniechęcenie.

Jak korzystacie ze Spotify to większość odcinków (chyba 200-300 najnowszych) można tam znaleźć. Oczywiście pod hasłem “The School of Greatness”.

Ulepszacz 3 – Lody czekoladowe

Przepis z Jadłonomii podesłany przez Agnieszkę. Na co? Na wegańskie lody czekoladowe z batata – KLIK. Przepis jeszcze przeze mnie nie przetestowany, ale batat już kupiony i czeka na czwartek (bo jutro ścianka)! I sama świadomość, że niedługo będę ten przepis testować jest doskonałym ulepszaczem życia.

Ktoś jeszcze próbuje?

Ulepszacz 4 – thesquarecomics

I na dobranoc moje absolutnie ulubione konto na Instagramie – KLIK.

No bo popatrzcie na to i powiedzcie mi jak tu gościa nie kochać?

thesquarecomics

(Źródło: www.instagram.com/thesquarecomics)

thesquarecomics

(Źródło: www.instagram.com/thesquarecomics)

Wyszły mi bardziej rozśmieszacze zamiast polepszacze, ale jeśli podobają wam się linki to następnym razem podrzucę też coś ciekawego o medytacji! Dajcie znać czy chcecie więcej!